obilet.com Seyahat Yazı Yarışması Düzenliyor

0
525
obilet.com seyahat yazısı yarışması

Türkiye’nin en çok tercih edilen online otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com‘un seyahat blogu olan blog.obilet.com, gezgin üniversite öğrencilerine yönelik seyahat yazı yarışması düzenliyor.

Sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilindeki üniversitelerin ön lisans ve lisans öğrencilerinin katılabileceği yazı yarışmasında her katılımcı sadece bir adet yazı gönderebilecek. En çok 2000 kelime olması beklenen yazıların seyahat temalarına uygun bir yazı olması gerekiyor. Şehir tanıtımı, seçilen şehirde gezilecek yerler, seyahat deneyimleri ve ipuçları gibi eğlenceli, bilgilendirici ve yaratıcı yazılar kabul edilecek.

YARIŞMADA VERİLECEK ÖDÜLLER

31 Mart tarihine kadar başvuru kabul eden seyahat yazı yarışması neticesinde yarışmada birincilik elde eden öğrenciye istediği rotaya uçak biletinin yanı sıra blog.obilet.com seyahat blogunda freelance yazarlık teklifi sunulacak. Yarışmada dereceye giren 2. kişiye istenilen rotaya otobüs bileti, son olarak yarışmada dereceye giren 3. kişiye ise obilet.com’un özel tasarımı bir seyahat kiti hediye edilecek.

Ön lisans ve lisans öğrencilerine yönelik olan seyahat yazı yarışması katılım şartları ve başvuru detayları aşağıdaki gibidir.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

 • Yarışmaya 5 Şubat- 31 Mart tarihleri arasında katılım sağlanacaktır. Bu tarihlerden sonra yapılan başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucu ise obilet.com Instagram sayfası üzerinden duyurulacaktır.
 • Yarışmaya yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilindeki üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerine kayıtlı üniversite öğrencileri katılım gösterebilir. Bu nedenle, yarışmaya katılım sağlayan katılımcılar, yazılarını gönderirken öğrenci belgesi veya öğrenci kimlik kartı fotokopisini de göndermekle yükümlüdür. Öğrenci olmayan katılımcılar, ödül kazanmaya hak kazansa dahi katılım şartı eksikliği nedeniyle hakkını kaybedecektir.
 • 18 yaşından küçükler yarışmaya katılamaz. obilet.com, 18 yaşından küçüklerin yarışmaya velilerinden veya kanuni temsilcilerinden izin almadan bilgi sunmalarından ya da katılmalarından sorumlu tutulamaz.
 • Yarışma dili Türkçe’dir.
 • Her katılımcı, sadece bir adet yazı gönderebilir.
 • Yazıların uzunluğu en çok 2000 kelime ile sınırlandırılmıştır.
 • Yazılar, .pdf formatında kabul edilecektir.
 • Yazının seyahat temalarına uygun bir yazı olması gerekmektedir. Şehir tanıtımı, seçilen şehirde gezilecek yerler, seyahat deneyimleri ve ipuçları gibi eğlenceli, bilgilendirici ve yaratıcı yazılar kabul edilecektir.
 • Başvurular, sadece blog.obilet.com adresinde bulunan bu form üzerinden gerçekleştirilecektir.
 • Yarışma süresince sunulan tüm bilgi ve belgelerin doğruluğu yeterliliği ve ispatı katılımcının sorumluluğundadır.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yazının tümüyle kendisine ait olduğunu ve varsa tüm
  kanuni izinleri aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. obilet.com; telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Yarışmaya gönderilen yazıların içerikleriyle ilgili her türlü sorumluluk katılımcıya aittir.
 • Yarışmaya gönderilen yazıların, tamamen özgün olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş olması ve bu kapsamda daha önce hiçbir yarışmada ödül
  almamış, hiçbir kurum veya kuruluşa kaydettirilmemiş, hiçbir yerde yayınlanmamış ve
  hiçbir kişi veya kuruma telif haklarının satılmamış olması gereklidir.
 • Yarışmaya gönderilen yazıların (yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun) şartnamenin herhangi bir maddesine aykırı olduğu tespit edildiği takdirde yarışma dışı bırakılacaktır. Yarışmada ödüle layık görülmüş bir yazının şartnameye aykırılığı ortaya çıkmışsa, alınan ödül iptal edilir; eğer verilmişse, geri alınır.
 • Yarışma aşamalarında ve jüri değerlendirmesi süreci ile ilgili olarak, katılımcıların
  iletecekleri içerikler ve yapacakları başvurularla ilgili olabilecek her türlü ortamdaki
  iletişim sorunları nedeniyle obilet.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yarışmanın
  yürütülmesini etkileyecek derecede meydana gelebilecek her türlü donanım, yazılım ve
  bunlarla sınırlı olmaksızın benzer problemlerinden obilet.com hiçbir şekilde sorumlu
  tutulamaz.
 • Yarışmada dereceye giren 1. kişiye blog.obilet.com adresinde freelance yazarlık teklifi
  yapılacak, ek olarak istenilen rotalara uçak bileti hediye edilecektir. Uçak biletinin fiyat üst limiti 500 TL’dir.
 • Yarışmada dereceye giren 2. kişiye istenilen rotalara otobüs bileti hediye edilecektir.
  Otobüs biletinin fiyat üst limiti 200 TL’dir.
 • Yarışmada dereceye giren 3. kişiye obilet.com’un özel tasarımı bir seyahat kiti hediye edilecektir.
 • Kazandığı açıklanan yarışmacıların, kazananın açıklandığı tarihten sonra 24 saat içerisinde iletişim bilgilerini mesaj olarak iletmesi istenecektir. 24 saat içerisinde iletişim bilgilerini göndermeyen katılımcı, kazanmış olduğu ödülü alma hakkını kaybedecektir.
 • Katılımcılar iletişim bilgilerinin doğru, eksiksiz ve kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu bilgilerin süresinde ulaştırılamamasından, hatalı veya eksik olması ve benzeri nedenlerden dolayı ödülün ulaştırılamamasından obilet.com sorumlu tutulamaz.
 • obilet.com, değişen koşul ve şartlar ışığında yarışma koşullarını önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
 • Kazanılan ödüller devredilemez veya nakde çevrilemez.
 • obilet.com, yarışmada ilk üç derece sırasına giren katılımcıların yazıları, dilediği yazılı ve dijital mecrada reklam, tanıtım ve sair amaçlarla süresiz olarak, dilediği zaman ve şekilde kullanma hakkını haizdir. Katılımcılar yazılarının Obilet tarafından bu şekillerde kullanılmasına ve yayınlanmasına muvafakat eder.
 • Yarışmaya katılanlar bu şartnamedeki hükümleri tümüyle kabul etmiş sayılırlar.
 • Katılımcılar, yarışmaya katılmakla, başvuru formu öncesinde yer alan “Kişisel Verilerin Korunmasına Dair Bilgilendirme Metni”ni okumuş olduklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu kapsamda katılımcılar, başvuru formunda istenen kişisel bilgi ve belgelerinin toplanmasına ve saklanmasına rıza göstermiş sayılır.
 • obilet.com, katılımcının site kullanımını yarışma şartlarına veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, katılımcı ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir.
 • İşbu yazı yarışması niteliği gereğince Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar Ve Çekilişler Hakkında Yönetmelik ile belirlenen kapsamın dışında olup; Milli Piyango İdaresi kapsamı dışında yürütülmektedir.

Katılmak isteyen gezgin yazarlar https://blog.obilet.com/blogger-yarismasi-basvurusu/ linki üzerinden yazılarını gönderebilir ve yarışmaya başvuru yapabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here