Microsoft, Coronavirus Salgını Haritasını Yayınladı

0
18
bing coronavirus
bing coronavirus

ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi, bir süre önce Çin’in Wuhan kentinde başlayan Coronavirus salgınını gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlayan bir harita yayınlamıştı. Bir başka haber de dünyanın önder teknoloji firması Microsoft firmasından geldi.

Microsoft, Coronavirus salgının yayılımını takip edebileceğiniz yeni bir harita yayınladı. Söz konusu haritanın Microsoft’un şu an evden çalışan Bing takımı tarafından geliştirildiğini de ayrıca aktarmış olalım. Yayınlanan harita üzerinden Dünya üzerinde tüm ülkelerin resmi kaynakları tarafından paylaşılan tüm Coronavirus COVID-19 vakalarını görebilmeniz mümkün. Pazar günü aktif olarak kullanıma sunulan harita, Coronavirus salgınının ülkelere göre dağılımını da göstermektedir. Herhangi bir ülke üzerine tıkladığınızda ise o ülkede gerçekleşen COVID-19 vakaları ile ilgili tüm detayları da görebilirsiniz. Bu detaylar arasında vaka sayısı, tedavi edilen hasta adedi, ölümcül vakaları ve konu ile ilgili çeşitli haberler de bulunmaktadır.

Haritada yer alan bilgiler World Health Organization (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ve European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) gibi kaynaklardan elde ediliyor.

Microsoft Bing arama motoru üzerinden kolayca ulaşılabilen harita sürekli olarak güncellenmekte ve dünyadaki her bir ülke için güncel enfeksiyon istatistiklerini göstermektedir. Mobil cihazlardan da çok kolay bir şekilde takip edebileceğiniz bir haritadır. Paylaşılan haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi tarafından yayınlanan gerçek zamanlı Coronavirus takip sistemini de görmek isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here