Microsoft, Coronavirus Salgını Haritasını Yayınladı

0
527
bing coronavirus
bing coronavirus

Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Johns Hopkins Üniversitesi, Çin’in Wuhan kentinde başlayan Coronavirus salgınını gerçek zamanlı olarak online takip edebilmenize olanak sunan bir harita yayınlamıştı. Yine buna benzer bir başka haber de dünyanın önder teknoloji firması Microsoft‘tan geldi.

Microsoft, Coronavirus salgının yayılımını takip edebileceğiniz yeni bir harita yayınladı. Söz konusu haritanın Microsoft’un şu an evden çalışan Bing takımı tarafından geliştirildiğini de ayrıca aktarmış olalım. Yayınlanan harita üzerinden Dünya üzerinde tüm ülkelerin resmi kaynakları tarafından paylaşılan tüm Coronavirus COVID-19 vakalarını görebilmeniz mümkün. Pazar günü aktif olarak kullanıma sunulan harita, Coronavirus salgınının ülkelere göre dağılımını da göstermektedir. Herhangi bir ülke üzerine tıkladığınızda ise o ülkede gerçekleşen COVID-19 vakaları ile ilgili tüm detayları da görebilirsiniz. Bu detaylar arasında vaka sayısı, tedavi edilen hasta adedi, ölümcül vakaları ve konu ile ilgili çeşitli haberler de bulunmaktadır.

Corona virüs vakaları ile ilgili yayınlanan haritada yer alan bilgiler World Health Organization (WHO), European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) gibi kaynaklardan alınarak güncellenmektedir.

Haritaya Microsoft Bing arama motoru üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Harita sürekli olarak güncellenmektedir. Ayrıca, harita sayesinde enfeksiyon yayılım hızını ve ülkelerdeki vaka adetlerini de görebilmeniz mümkün. Üstelik, harita mobil cihazlar üzerinden takip edebilmeniz için mobil uyumlu olarak hazırlanmış. Paylaşılan haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından bir süre önce yayınlanmış olan gerçek zamanlı Coronavirus takip sistemini de görmek isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı seyahat ve yaşam konularında meraklı iseniz, buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here