Bla Bla Car Türkiye Geçici Olarak Kapandı

0
728
bla bla car

Dünyaca ünlü popüler araç paylaşım platformu Bla Bla Car, Fransa merkezli bu internet girişimi Türkiye ofisini 2014 yılında açmış ve sektöre çok hızlı bir giriş yapmıştı. Ardından, 2016 yılında gerçekleşen küresel yavaşlama sonucu Türkiye’deki ofisini kapatmaya karar vermişti Bundan sonraki süreçte, Türkiye faaliyetlerini Fransa ofisinden takip etme kararı aldı.

Aynı yönde giden insanların birlikte seyahat etmesini sağlayarak seyahat masraflarının azaltılmasını sağlayan Bla Bla Car uygulaması, Dünyada 22 ülkede 87 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Bu platformun kullanıcıları, ortalama 263 km yol yapmış ve bu uygulama sayesinde yol masraflarından 1.4 milyar €’dan fazla tasarruf etmişlerdir. Bildiğiniz gibi, popüler uygulamanın ülkemizdeki faaliyetleri 2016 yılından beri Bla Bla Car Fransa ofisi tarafından takip edilmekteydi.

BlaBlaCar, Türkiye operasyonunu geçici olarak kapattığını CEO’su Nicolas Brusson’un kullanıcılara yolladığı mail ile duyurdu. Mailin içeriği şu şekildedir;

Bla Bla Car

Bla Bla Car Tarafından Yapılan Açıklama

Sevgili Üyelerimiz,

COVID-19 Pandemisinin ardından, seyahat etmemenizi ve güvende olmak için evde kalmanızı şiddetle tavsiye ettik. Birçoğunuz yaptınız ve bunun için size teşekkür ediyoruz.

Krizin kötüleşmesiyle birlikte COVID-19’un yayılması ve üye topluluğumuzun korunması için mücadelemizde bir adım daha ileri gitmeyi seçtik. 31 Mart Salı 19:00 itibariyle ikinci bir duyuruya kadar plaformumuzu geçici olarak kapatmış bulunmaktayız.

Önceliğimiz, topluluğumuzu korumak ve virüsün yayılmasını önlemektir. Bugün BlaBlaCar’ın çağrısı yolculuklarınızı platformumuz üzerindeki diğer üyelerle paylaşmanız değil, sağlığınız için evde kalmanızdır. Çünkü bu büyük salgının (COVID-19)’un yayılmasını engellemenin tek ve en etkili yolu evde kalmanızdır.

Umuyorum ki yakın zamanda, hayat normale döner, tekrar toplulukla bağlantı kurmak istediğinizde ve normal yaşantımıza geri döndüğümüzde, topluluğu yeniden canlandırmak için sizleri davet edeceğiz.

Bu arada hayat kurtarın, evde kalın.

Nicolas Brusson
BlaBlaCar Kurucu Ortağı ve CEO

Bla Bla Car uygulamasını daha önce kullanmadıysanız buraya göz atabilirsiniz.

Yurtdışı seyahat ve yurtdışında yaşam gibi konularda özgüveninizin daha fazla artmasına katkıda bulunabilecek şu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here